Jak oceniasz naszą stronę?

Twoja opinia jest dla nas ważna. Będziemy wdzięczni za wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej serwisu eurobank.pl.

1. Jaki był cel Twojej wizyty na stronie eurobank.pl?
1. Informacji o jakim produkcie/usłudze poszukiwałaś/-eś?
1. Czy znalazłaś/-eś wszystkie informacje, których poszukiwałaś/-eś?
1. Jakich informacji zabrakło lub jakie były niezrozumiałe?
1. Jak oceniasz stronę eurobank.pl?
1. Jeśli masz dodatkowe uwagi, wpisz je poniżej:
loading...

bezpieczeństwo bankowości internetowej


zadbaj o bezpieczeństwo swoich finansów!

W związku z rosnącą liczbą zagrożeń wpływających na bezpieczeństwo korzystania z Bankowości Internetowej, przestrzegaj kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa przy dostępie do serwisu eurobank online:

 

Używaj funkcji "wyloguj"!

Zawsze po zakończeniu pracy w serwisie bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej używaj funkcji „wyloguj”, znajdującej się w prawym górnym rogu serwisu i aplikacji.
Poprawne wylogowanie gwarantuje zamknięcie sesji użytkownika.


 

Chroń swoje dane!

Nie przekazuj nikomu Twoich danych do logowania i autoryzacji operacji (identyfikator/alias, hasło, wskazanie tokena).
Nie wprowadzaj ich również na stronach innych niż strona banku (np. w sklepie internetowym).


Zadbaj o bezpieczeństwo swojego komputera

Zainstaluj na swoim komputerze i skorzystaj z programu IBM®Security Trusteer Rapport™, którego celem jest pomoc w zapobieganiu atakom złośliwego oprogramowania oraz incydentom wyłudzania poufnych danych przekazywanych drogą elektroniczną (phishing), będących punktem wyjścia do większości oszustw finansowych.

Pamiętaj, że korzystanie z serwisu eurobank online nie wymaga instalacji dodatkowych certyfikatów czy oprogramowania.
 


Poznaj zasady bezpieczeństwa rekomendowane przez Komisję Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego opracowała zbiór zasad bezpieczeństwa finansowego w bankowości elektronicznej. Poznaj podstawowe zasady, które mogą uchronić Cię przed niebezpiecznymi sytuacjami związanymi z Twoimi finansami w sieci -  więcej informacji na stronie KNF.


Chroń swój telefon

Nie instaluj na urządzeniach mobilnych (telefony, tablety) dodatkowych certyfikatów lub oprogramowania zabezpieczającego, które mają rzekomo umożliwić dostęp do serwisu eurobank online lub zabezpieczyć operacje zlecane w tym serwisie.
Korzystaj z oficjalnych kanałów dystrybucji oprogramowania na urządzenia mobilne, takich jak: App Store, Sklep Play, Sklep Windows Phone oraz nie instaluj oprogramowania z nieznanych źródeł.
Pamiętaj, że rekomendowany przez eurobank program IBM®Security Trusteer Rapport™ przeznaczony jest wyłącznie do ochrony komputerów stacjonarnych oraz laptopów z systemami operacyjnymi Windows lub Mac OS X.Kontroluj dane w formularzach

Dokładnie sprawdzaj dane podawane w formularzach przed zatwierdzeniem operacji, w szczególności numer rachunku bankowego przy przelewach.


Sprawdzaj adres

Weryfikuj poprawność adresu w przeglądarce https://online.eurobank.pl i bezpieczeństwo połączenia (symbol zamkniętej kłódki przy adresie).
Nigdy nie wchodź na stronę eurobank online przez odnośniki z wiadomości e-mail. 


Czytaj informacje o pracach technicznych

Zwracaj szczególną uwagę na ekrany informujące o pracach technicznych, konieczności podania dodatkowego wskazania tokena, czy też hasła.
O pracach technicznych poinformujemy Cię z odpowiednim wyprzedzeniem na stronie informacyjnej www.eurobank.pl oraz na stronie logowania do serwisu eurobank online.Ustaw limity kwotowe

Ustaw indywidualne limity kwotowe (limit jednorazowej operacji, limit dzienny) dla Bankowości Internetowej dopasowane do Twoich bieżących potrzeb. Zmiany limitów możesz dokonać w placówce banku lub w serwisie Bankowości Telefonicznej. 

Aktywuj powiadomienia do konta

Kontroluj na bieżąco środki oraz operacje zlecane na swoich rachunkach dzięki usłudze automatycznych powiadomień otrzymywanych w formie wiadomości SMS, e-mail lub mobilnie. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek nieprawidłowości powiadom niezwłocznie Bank pod numerem telefonu 19 000 (koszt wg stawek operatora).
Więcej informacji o usłudze powiadomień znajdziesz tutaj.
 

Nietypowe działanie serwisu eurobank online

Jeżeli zauważysz nietypowe działanie serwisu eurobank online, a w szczególności komunikaty z prośbą o podanie danych osobowych, danych do logowania lub dodatkowych wskazań tokena do autoryzacji operacji, adres strony logowania inny niż https://online.eurobank.pl oraz brak symbolu zamkniętej kłódki przy adresie (w pasku przeglądarki), nieuzasadnioną podmianę danych w formularzach, zwłaszcza przy przelewach, niezwłocznie zaniechaj wszelkich czynności w serwisie eurobank online oraz natychmiast skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 19 000 (koszt wg stawek operatora).


Więcej o informacji o bezpieczeństwie korzystania z serwisu eurobank online możesz znaleźć w dokumencie: zasady bezpieczeństwa.pdf

X
zainstaluj aplikację
„eurobank mobile”
Nie pokazuj więcej tego komunikatu. Potwierdź »